35TRV33M6.3X6.1
RUBYCON
RUBYCON 35TRV33M6.3X6.1
image shown is a representation only
35TRV33M6.3X6.1
Description: TRV 33uF 35V 20% 6x6 Supplier: RUBYCON Matchcode: HCRL33U35V Rutronik No.: KEL21468 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: REEL PAP
Datasheet
Add to Project
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
33 µF
V(N)
35 V
Style
SMD
Rutronik size
6x6 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
Z(100kHz/20°C)
1000 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
140 mA
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Supp. case size
6,3x6,1 mm
Reel step
12 mm