35SGV220MTMT10X10.5
RUBYCON
RUBYCON 35SGV220MTMT10X10.5
image shown is a representation only
35SGV220MTMT10X10.5
Description: SGV 220uF 35V 20% 10x10 Supplier: RUBYCON Matchcode: HCR220U35V Rutronik No.: KEL12696 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL PAP
Add to Project
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
220 µF
V(N)
35 V
Style
SMD
Rutronik size
10x10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
I(@100kHz/T(A)m
540 mA
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Supp. case size
10x10,5 mm
Addi. spec.
250SN
Reel step
16 mm