35SEV100M8X10.5
RUBYCON
RUBYCON 35SEV100M8X10.5
image shown is a representation only
35SEV100M8X10.5
Description: SEV 100uF 35V 20% 8x10 Supplier: RUBYCON Matchcode: CR100U35V Rutronik No.: KEL18790 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL PAP
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
100 µF
V(N)
35 V
Style
SMD
Rutronik size
8x10 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Supp. case size
8x10,5 mm