35RX30100MHELT78X11.5
RUBYCON
RUBYCON 35RX30100MHELT78X11.5
image shown is a representation only
35RX30100MHELT78X11.5
Description: RX30 100uF 35V 20% 8X11/3,5 Supplier: RUBYCON Matchcode: HHER100U35V3,5 Rutronik No.: KEL21551 Unit Pack: 1000 MOQ: 10000 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
C(N)
100 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
8x11 mm
Pitch
3.5 mm
Permis.T(A)max
130 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
22 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
360 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
8x11,5 mm
Reel step
12.7 mm