35ML100MEFCT78X7.5
RUBYCON
RUBYCON 35ML100MEFCT78X7.5
image shown is a representation only
35ML100MEFCT78X7.5
Description: ML 100uF 35V 20% 8x7/3,5 Supplier: RUBYCON Matchcode: HFR100U35V3,5 Rutronik No.: KEL16685 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
100 µF
V(N)
35 V
Style
RADIAL
Rutronik size
8x7 mm
Pitch
3.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.45 mm
Supp. case size
8x7,5 mm
Reel step
12.7 mm