25WXA2200MHL1CE18X16
RUBYCON
RUBYCON 25WXA2200MHL1CE18X16
image shown is a representation only
25WXA2200MHL1CE18X16
Description: WXA 2200uF 25V20%18x16/7,5 C3,5 Supplier: RUBYCON Matchcode: HFR2200U25V7,5 Rutronik No.: KEL16249 Unit Pack: 200 MOQ: 200 Packaging: BULK
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
2200 µF
V(N)
25 V
Style
RADIAL
Rutronik size
18x16 mm
Pitch
7.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Wire length
3.5 mm
Con. design
NA
Wire diameter
0.8 mm
Supp. case size
18x16 mm