25PK2200MEFC12.5X20
RUBYCON
RUBYCON 25PK2200MEFC12.5X20
image shown is a representation only
25PK2200MEFC12.5X20
Description: PK 2200uF 25V 20% 12x20/5,0 Supplier: RUBYCON Matchcode: SE2200U25V5,0 Rutronik No.: KEL20699 Unit Pack: 1000 MOQ: 4000 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
2200 µF
V(N)
25 V
Style
RADIAL
Rutronik size
12x20 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
I(@100kHz/T(A)m
1725 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
12,5x20 mm