16ZL680MEFC10X16
RUBYCON
RUBYCON 16ZL680MEFC10X16
image shown is a representation only
16ZL680MEFC10X16
Description: ZL 680uF 16V 20% 10x16/5,0 Supplier: RUBYCON Matchcode: PSRX680U16V5,0 Rutronik No.: KEL19691 Unit Pack: 1000 MOQ: 6000 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
680 µF
V(N)
16 V
Style
RADIAL
Rutronik size
10x16 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
4000 h
Z(100kHz/20°C)
38 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
1430 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
10x16 mm