10ZLH1000MEFC8X16
RUBYCON
RUBYCON 10ZLH1000MEFC8X16
image shown is a representation only
10ZLH1000MEFC8X16
Description: ZLH 1000uF 10V 20% 8x16/5,0 Supplier: RUBYCON Matchcode: PSRX1000U10V5,0 Rutronik No.: KEL17630 Unit Pack: 1000 MOQ: 6000 Packaging: BULK
C(N)
1000 µF
V(N)
10 V
Rutronik size
8x16 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
8000 h
Z(100kHz/20°C)
45 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
1250 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
8x16 mm