100ZLJ560M16X35.5
RUBYCON
RUBYCON 100ZLJ560M16X35.5
image shown is a representation only
100ZLJ560M16X35.5
Description: ZLJ 560uF 100V 20% 16x35/7,5 Supplier: RUBYCON Matchcode: PSRX560U100V7,5 Rutronik No.: KEL20846 Unit Pack: 200 MOQ: 200 Packaging: BULK
C(N)
560 µF
V(N)
100 V
Rutronik size
16x35 mm
Pitch
7.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
10000 h
Z(100kHz/20°C)
29 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
2860 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire diameter
0.8 mm
Supp. case size
16x35.5 mm