100ZLH470MEFCGC16X31.5
RUBYCON
RUBYCON 100ZLH470MEFCGC16X31.5
image shown is a representation only
100ZLH470MEFCGC16X31.5
Description: ZLH 470uF 100V 20% 16x31/7,5 Supplier: RUBYCON Matchcode: PSRX470U100V7,5 Rutronik No.: KEL21119 Unit Pack: 250 MOQ: 250 Packaging: AMMOPACK
C(N)
470 µF
V(N)
100 V
Rutronik size
16x31 mm
Pitch
7.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
10000 h
Z(100kHz/20°C)
33 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
2400 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.8 mm
Supp. case size
16x31,5 mm
Reel step
30 mm