100ZL56MEFCT78X20
RUBYCON
RUBYCON 100ZL56MEFCT78X20
image shown is a representation only
100ZL56MEFCT78X20
Description: ZL 56uF 100V 20% 8x20/3,5 Supplier: RUBYCON Matchcode: PSRX56U100V3,5 Rutronik No.: KEL20134 Unit Pack: 1000 MOQ: 4000 Packaging: AMMOPACK
C(N)
56 µF
V(N)
100 V
Rutronik size
8x20 mm
Pitch
3.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
3000 h
Z(100kHz/20°C)
19 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
565 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
8x20 mm
Reel step
12.7 mm