100PX47MEFC8X11.5
RUBYCON
RUBYCON 100PX47MEFC8X11.5
image shown is a representation only
100PX47MEFC8X11.5
Description: PX 47uF 100V 20% 8x11/3,5 Supplier: RUBYCON Matchcode: HFR47U100V3,5 Rutronik No.: KEL21579 Unit Pack: 2000 MOQ: 12000 Packaging: BULK
C(N)
47 µF
V(N)
100 V
Rutronik size
8x11 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
1000 h
I(@100kHz/T(A)m
278 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
8x11,5 mm