RTR025P02TL
ROHM
ROHM RTR025P02TL
image shown is a representation only
RTR025P02TL
Description: P-CH 20V 2,5A 95mOhm@4,5V TSMT3 Supplier: ROHM Matchcode: RTR025P02 Rutronik No.: TMOSS6175 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: TSMT3 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Configuration
P-CH
V(DS)
20 V
I(D)at Tc=25°C
2.5 A
Q(g)
7 nC
P(tot)
1 W
Logic level
NO
Mounting
SMD
Fast bodydiode
NO
Automotive
Package
TSMT3
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
REEL
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Thailand
ABC-Code
B
Supplier Lead time
20 weeks
Request or order:
Please login
Obsolete Part
Supplier Last Time Buy: 01.09.2027
On request
On request
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Follow-up article Unit Pack
Unit Price
Stock Info
ROHM
ROHM RQ5C035BCTCL
RQ5C035BCTCL
P-CH 20V 3,5A 42mOhm at 4,5V