RSX051VYM30FHTR
ROHM
ROHM RSX051VYM30FHTR
image shown is a representation only
RSX051VYM30FHTR
Description: SCHOTTKY-DIODE 0,5A 30V TUMD2M Supplier: ROHM Matchcode: RSX051VYM30FHTR Rutronik No.: DSKY5497 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: TUMD2M Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
V(RRM)
30 V
Configuration
CathoAnode
I(F)per diode
0.5 A
V(F)
0.39 V
Mounting
SMD
Technology
SBR
T(j) max
150 °C
I(FSM)
5 A