RB021VAM90TR
ROHM
ROHM RB021VAM90TR
image shown is a representation only
RB021VAM90TR
Description: SCHOTTKY-DIODE 90V 0,2A TUMD2M Supplier: ROHM Matchcode: RB021VAM90 Rutronik No.: DSKY4827 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: SOD323HE Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
V(RRM)
90 V
Configuration
SINGLE
I(F)per diode
0.2 A
V(F)
0.49 V
Mounting
SMT
Technology
Schottky
T(j) max
125 °C
I(FSM)
5 A