EDZVT2R3.3B
ROHM
ROHM EDZVT2R3.3B
image shown is a representation only
EDZVT2R3.3B
Description: Z-DIODE 0,15W 3,3V 5% SOD523 Supplier: ROHM Matchcode: EDZVT2R3.3B Rutronik No.: DZ11775 Unit Pack: 8000 MOQ: 8000 package: SOD523 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
U(Z)
3.3 V
P(tot)
0.15 W
Tolerance
5 %
I(Z)
5 mA
Package
SOD523
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
REEL
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Thailand
ABC-Code
C
Supplier Lead time
16 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
PANJIT
PANJIT BZX84C3V3_R1_00001
BZX84C3V3_R1_00001
Semiconductors
  • Z-DIODE 0,41W SOT - 23
  • package: SOT-23
  • Packaging: REEL
Topseller
PANJIT
PANJIT MMSZ5226B_R1_00001
MMSZ5226B_R1_00001
Semiconductors
  • Z-DIODE 0,5W 3,3V 5% SOD123