RV-2409S/R8
RECOM
RECOM RV-2409S/R8
image shown is a representation only
RV-2409S/R8
Description: DC/DC Mod 24V to 09V 2W 8kV THT Supplier: RECOM Matchcode: RV-2409S/R8 Rutronik No.: ICDCDC4840 Unit Pack: 15 MOQ: 15 package: DIP24 Mini Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
2 W
Vin(min)
21.6 V(DC)
Vin(max)
26.4 V(DC)
V out
09 V(DC)
No.of outputs
SINGLE
Output current
222 mA
Isolated
YES
Isolation
8 kV(DC)
Reg./Unreg.
UNREG
Efficiency
0 %