RSP300-168
RECOM
RECOM RSP300-168
image shown is a representation only
RSP300-168
Description: Clamp Surge Protector 300W 168V THT Supplier: RECOM Matchcode: RSP300-168 Rutronik No.: ICDCDC4540 Unit Pack: 10 MOQ: 10 package: 1.6"x1" Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
300 W
Vin(min)
40 V(DC)
Vin(max)
160 V(DC)
V out
168 V(DC)
No.of outputs
N/A
Output current
N/A mA
Isolated
NO
Isolation
N/A kV(DC)
Reg./Unreg.
N/A
Efficiency
Series
Powerline
Automotive
NO
Package
1.6"x1"