RPMH5.0-1.5-CT
RECOM
RECOM RPMH5.0-1.5-CT
image shown is a representation only
RPMH5.0-1.5-CT
Description: SwitchReg 07-60V to 05V 1,5A SMD Supplier: RECOM Matchcode: RPMH5.0-1.5-CT Rutronik No.: ICDCDC5156 Unit Pack: 30 MOQ: 30 package: 25 PAD LGA Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Power
1.5 A
Output current
1500 mA
Vin(min)
7 V(DC)
Vin(max)
60 V(DC)
V out
5.0 V(DC)