RPMH5.0-0.5-CT
RECOM
RECOM RPMH5.0-0.5-CT
image shown is a representation only
RPMH5.0-0.5-CT
Description: SwitchReg 6-65V to 5.0V 0.5A SMD Supplier: RECOM Matchcode: RPMH5.0-0.5-CT Rutronik No.: ICDCDC4987 Unit Pack: 30 MOQ: 30 package: 25 pad LGA Packaging: TUBE
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
0.5 A
Vin(min)
6 V(DC)
Vin(max)
65 V(DC)
No.of outputs
SINGLE
V out
5.0 V(DC)