RPM40-1212SG
RECOM
RECOM RPM40-1212SG
image shown is a representation only
RPM40-1212SG
Description: DC/DC Mod 9.5-18V to 12V 40W 1.6kV Supplier: RECOM Matchcode: RPM40-1212SG Rutronik No.: ICDCDC4827 Unit Pack: 1 MOQ: 1 package: Bulkhead Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Power
40 W
Vin(min)
9.5 V(DC)
Vin(max)
18 V(DC)
V out
12 V(DC)
No.of outputs
SINGLE
Output current
1.6 mA
Isolated
YES
Isolation
REG 2:1 kV(DC)