RPA60-2405SFW
RECOM
RECOM RPA60-2405SFW
image shown is a representation only
RPA60-2405SFW
Description: DC/DC Mod 9-36V to 05V 60W 1.5kV THT Supplier: RECOM Matchcode: RPA60-2405SFW Rutronik No.: ICDCDC4696 Unit Pack: 5 MOQ: 5 package: 2"x1" Packaging: TUBE
Power
60 W
Vin(min)
9 V(DC)
Vin(max)
36 V(DC)
V out
05 V(DC)
Output current
1.5 mA
Isolated
YES
Isolation
REG 4:1 kV(DC)
Efficiency
92.4 %
Series
Powerline
Automotive
NO
Package
2"x1"