RPA30-2415SAW-HC
RECOM
RECOM RPA30-2415SAW-HC
image shown is a representation only
RPA30-2415SAW-HC
Description: DC/DC Mod 9-36V to 15V 30W 1.6kV THT Supplier: RECOM Matchcode: RPA30-2415SAW-HC Rutronik No.: ICDCDC4016 Unit Pack: 10 MOQ: 10 package: 1"x1" Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
30 W
Vin(min)
9 V(DC)
Vin(max)
36 V(DC)
V out
15 V(DC)
No.of outputs
SINGLE
Output current
1.6 mA
Isolated
YES
Isolation
REG 4:1 kV(DC)
Reg./Unreg.
Powerline
Efficiency
88 %
Series
Powerline
Automotive
NO
Package
1"x1"