RPA200H-11048SRUW/P
RECOM
RECOM RPA200H-11048SRUW/P
image shown is a representation only
RPA200H-11048SRUW/P
Description: DC/DC Mod 16.5-140V to 48V 200W 3kV THT Supplier: RECOM Matchcode: RPA200H-11048SRUW/P Rutronik No.: ICDCDC5149 Unit Pack: 2 MOQ: 5 package: Half Brick Packaging: TUBE
Power
200 W
Vin(min)
16.5 V(DC)
Vin(max)
140 V(DC)
V out
48 V(DC)
Output current
3 mA
Isolation
REG 10:1 kV(DC)
Efficiency
90 %