RP60Q-11015SRUW/N
RECOM
RECOM RP60Q-11015SRUW/N
image shown is a representation only
RP60Q-11015SRUW/N
Description: DC/DC Mod 16-160V to 15V 60W 3kV THT Supplier: RECOM Matchcode: RP60Q-11015SRUW/N Rutronik No.: ICDCDC4908 Unit Pack: 2 MOQ: 2 package: 1/4 Brick Packaging: TRAY
Power
60 W
Vin(min)
16 V(DC)
Vin(max)
160 V(DC)
V out
15 V(DC)
Output current
3 mA
Isolation
REG 12:1 kV(DC)
Efficiency
90 %