RP30-4812DFW-HC
RECOM
RECOM RP30-4812DFW-HC
image shown is a representation only
RP30-4812DFW-HC
Description: DC/DC Mod 18-75V to +/-12V 30W 1.6kV THT Supplier: RECOM Matchcode: RP30-4812DFW-HC Rutronik No.: ICDCDC4502 Unit Pack: 20 MOQ: 20 package: 2"x1" Packaging: TRAY
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
30 W
Vin(min)
18 V(DC)
Vin(max)
75 V(DC)
V out
+/-12 V(DC)
No.of outputs
DUAL
Output current
1.6 mA
Isolated
YES
Isolation
REG 4:1 kV(DC)
Reg./Unreg.
Powerline
Efficiency
88 %
Series
Powerline
Automotive
NO
Package
2"x1"