RP15-2412SA
RECOM
RECOM RP15-2412SA
image shown is a representation only
RP15-2412SA
Description: DC/DC Mod 18-36V to 12V 15W 1.6kV THT Supplier: RECOM Matchcode: RP15-2412SA Rutronik No.: ICDCDC1869 Unit Pack: 8 MOQ: 8 package: 1"x1" Packaging: TUBE
Power
15 W
Vin(min)
18 V(DC)
Vin(max)
36 V(DC)
V out
12 V(DC)
Output current
1.6 mA
Isolation
REG 2:1 kV(DC)
Efficiency
87 %
Package
1"x1"