RP12-2412SAW
RECOM
RECOM RP12-2412SAW
image shown is a representation only
RP12-2412SAW
Description: DC/DC Mod 9-36V to 12V 12W 1.6kV THT Supplier: RECOM Matchcode: RP12-2412SAW Rutronik No.: ICDCDC1459 Unit Pack: 7 MOQ: 7 package: DIP24 Packaging: TUBE
Power
12 W
Vin(min)
9 V(DC)
Vin(max)
36 V(DC)
V out
12 V(DC)
No.of outputs
SINGLE
Output current
1.6 mA
Isolation
REG 4:1 kV(DC)
Efficiency
87 %