RP10-2412DEW
RECOM
RECOM RP10-2412DEW
image shown is a representation only
RP10-2412DEW
Description: DC/DC Mod 9-36V to +/-12V 10W 1.6kV THT Supplier: RECOM Matchcode: RP10-2412DEW Rutronik No.: ICDCDC2918 Unit Pack: 9 MOQ: 9 package: 2"x1" Packaging: TUBE
Power
10 W
Vin(min)
9 V(DC)
Vin(max)
36 V(DC)
V out
+/-12 V(DC)
No.of outputs
DUAL
Output current
1.6 mA
Isolation
REG 4:1 kV(DC)
Efficiency
80 %
Package
2"x1"