RK-1509S/H
RECOM
RECOM RK-1509S/H
image shown is a representation only
RK-1509S/H
Description: DC/DC Mod 15V to 09V 1W 4kV 4kV THT Supplier: RECOM Matchcode: RK-1509S/H Rutronik No.: ICDCDC2531 Unit Pack: 25 MOQ: 25 package: SIP7 Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
30 W
Vin(min)
13.5 V(DC)
Vin(max)
16.5 V(DC)
V out
09 V(DC)
No.of outputs
SINGLE
Output current
111 mA
Isolated
YES
Isolation
4 kV(DC)
Reg./Unreg.
UNREG
Efficiency
0 %