RHV3-1205S/R20
RECOM
RECOM RHV3-1205S/R20
image shown is a representation only
RHV3-1205S/R20
Description: DC/DC Mod 10,8-13,2V to 05V 3W 20kV THT Supplier: RECOM Matchcode: RHV3-1205S/R20 Rutronik No.: ICDCDC5404 Unit Pack: 10 MOQ: 10 package: SIP16 Packaging: TUBE
Power
20 W
Vin(min)
10.8 V(DC)
Vin(max)
13.2 V(DC)
V out
05 V(DC)
Output current
600 mA
Isolation
20 kV(DC)
Efficiency
78 %
Semiconductors
  • DC/DC Mod 05V to 05V 2W...
Semiconductors
  • DC/DC Mod 12V to 12V 2W 1kV...