REM3-483.3SW/A/CTRL
RECOM
RECOM REM3-483.3SW/A/CTRL
image shown is a representation only
REM3-483.3SW/A/CTRL
Description: DC/DC Mod 18-75V to 3.3V 3W 5kV 5kV THT Supplier: RECOM Matchcode: REM3-483.3SW/A/CTRL Rutronik No.: ICDCDC4415 Unit Pack: 7 MOQ: 7 package: DIP24 Packaging: TUBE
Power
3 W
Vin(min)
18 V(DC)
Vin(max)
75 V(DC)
V out
3.3 V(DC)
Output current
5 mA
Isolated
YES
Isolation
REG 4:1 kV(DC)
Efficiency
81 %