REM2-2405S
RECOM
RECOM REM2-2405S
image shown is a representation only
REM2-2405S
Description: DC/DC Mod 24V to 05V 2W 5.2kV 5.2kV THT Supplier: RECOM Matchcode: REM2-2405S Rutronik No.: ICDCDC4771 Unit Pack: 20 MOQ: 20 package: SIP8 Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
2 W
Vin(min)
21.6 V(DC)
Vin(max)
26.4 V(DC)
V out
05 V(DC)
No.of outputs
SINGLE
Output current
5.2 mA
Isolated
NO
Isolation
UNREG kV(DC)
Reg./Unreg.
Medline
Efficiency
79 %