REM10-4812DW/A/CTRL
RECOM
RECOM REM10-4812DW/A/CTRL
image shown is a representation only
REM10-4812DW/A/CTRL
Description: DC/DC Mod 18-75V to +/-12V 10W 5kV THT Supplier: RECOM Matchcode: REM10-4812DW/A/CTRL Rutronik No.: ICDCDC4959 Unit Pack: 7 MOQ: 7 package: DIP24 Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
10 W
Vin(min)
18 V(DC)
Vin(max)
75 V(DC)
V out
+/-12 V(DC)
No.of outputs
DUAL
Output current
416 mA
Isolated
YES
Isolation
5 kV(DC)