REC8-243.3SRWZ/H2/A/M
RECOM
RECOM REC8-243.3SRWZ/H2/A/M
image shown is a representation only
REC8-243.3SRWZ/H2/A/M
Description: DC/DC Mod 9-36V to 3.3V 8W 2kV 2kV THT Supplier: RECOM Matchcode: REC8-243.3SRWZ/H2/A/M Rutronik No.: ICDCDC3575 Unit Pack: 15 MOQ: 15 package: DIP24 Packaging: TUBE
Power
142.5 W
Vin(min)
9 V(DC)
Vin(max)
36 V(DC)
V out
3.3 V(DC)
No.of outputs
SINGLE
Output current
1600 mA
Isolation
2 kV(DC)
Reg./Unreg.
REG 4:1
Efficiency
0 %