REC8-243.3SRW/H2/A/M/SMD
RECOM
RECOM REC8-243.3SRW/H2/A/M/SMD
image shown is a representation only
REC8-243.3SRW/H2/A/M/SMD
Description: DC/DC Mod 18-36V to 3.3V 8W 2kV SMD Supplier: RECOM Matchcode: REC8-243.3SRW/H2/A/M/SMD Rutronik No.: ICDCDC4881 Unit Pack: 15 MOQ: 15 package: DIP24 Packaging: TUBE
Power
144 W
Vin(min)
18 V(DC)
Vin(max)
36 V(DC)
V out
3.3 V(DC)
Output current
1600 mA
Isolation
2 kV(DC)
Reg./Unreg.
REG 2:1
Efficiency
0 %