REC7.5-2412DRW/H3/A/M
RECOM
RECOM REC7.5-2412DRW/H3/A/M
image shown is a representation only
REC7.5-2412DRW/H3/A/M
Description: DC/DC Mod 18-36V to +/-12V 7.5W 3kV THT Supplier: RECOM Matchcode: REC7.5-2412DRW/H3/A/M Rutronik No.: ICDCDC3769 Unit Pack: 15 MOQ: 15 package: DIP24 Packaging: TUBE
Power
15 W
Vin(min)
18 V(DC)
Vin(max)
36 V(DC)
V out
+/-12 V(DC)
No.of outputs
DUAL
Output current
+/-312 mA
Isolation
3 kV(DC)
Reg./Unreg.
REG 2:1
Efficiency
0 %