REC6-2424SRW/R10/C
RECOM
RECOM REC6-2424SRW/R10/C
image shown is a representation only
REC6-2424SRW/R10/C
Description: DC/DC Mod 18-36V to 24V 6W 10kV 10kV THT Supplier: RECOM Matchcode: REC6-2424SRW/R10/C Rutronik No.: ICDCDC3668 Unit Pack: 15 MOQ: 15 package: DIP24 Packaging: TUBE
Power
120 W
Vin(min)
18 V(DC)
Vin(max)
36 V(DC)
V out
24 V(DC)
Output current
250 mA
Isolation
10 kV(DC)
Reg./Unreg.
REG
Efficiency
0 %