REC6-0512SRW/R10/C
RECOM
RECOM REC6-0512SRW/R10/C
image shown is a representation only
REC6-0512SRW/R10/C
Description: DC/DC Mod 4.5-9V to 12V 6W 10kV 10kV THT Supplier: RECOM Matchcode: REC6-0512SRW/R10/C Rutronik No.: ICDCDC3914 Unit Pack: 15 MOQ: 15 package: DIP24 Packaging: TUBE
Power
10 W
Vin(min)
4.5 V(DC)
Vin(max)
9 V(DC)
V out
12 V(DC)
Output current
417 mA
Isolation
10 kV(DC)
Reg./Unreg.
REG
Efficiency
0 %