REC6-0505SRW/R10/A
RECOM
RECOM REC6-0505SRW/R10/A
image shown is a representation only
REC6-0505SRW/R10/A
Description: DC/DC Mod 4.5-9V to 05V 6W 10kV 10kV THT Supplier: RECOM Matchcode: REC6-0505SRW/R10/A Rutronik No.: ICDCDC2130 Unit Pack: 15 MOQ: 15 package: DIP24 Packaging: TUBE
Power
10 W
Vin(min)
4.5 V(DC)
Vin(max)
9 V(DC)
V out
05 V(DC)
Output current
1000 mA
Isolation
10 kV(DC)
Reg./Unreg.
REG
Efficiency
0 %