REC3.5-1212SRW/R10/A
RECOM
RECOM REC3.5-1212SRW/R10/A
image shown is a representation only
REC3.5-1212SRW/R10/A
Description: DC/DC Mod 9-18V to 12V 3.5W 10kV THT Supplier: RECOM Matchcode: REC3.5-1212SRW/R10/A Rutronik No.: ICDCDC3397 Unit Pack: 15 MOQ: 15 package: DIP24 Packaging: TUBE
Power
6 W
Vin(min)
9 V(DC)
Vin(max)
18 V(DC)
V out
12 V(DC)
No.of outputs
SINGLE
Output current
290 mA
Isolation
10 kV(DC)
Reg./Unreg.
REG
Efficiency
0 %