REC3-053.3SRW/H6/C
RECOM
RECOM REC3-053.3SRW/H6/C
image shown is a representation only
REC3-053.3SRW/H6/C
Description: DC/DC Mod 4.5-9V to 3.3V 3W 6kV 6kV THT Supplier: RECOM Matchcode: REC3-053.3SRW/H6/C Rutronik No.: ANADCC2713 Unit Pack: 15 MOQ: 15 package: DIP24 Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
2 W
Vin(min)
4.5 V(DC)
Vin(max)
9 V(DC)
V out
3.3 V(DC)
No.of outputs
SINGLE
Output current
900 mA
Isolated
YES
Isolation
6 kV(DC)
Reg./Unreg.
REG 2:1
Efficiency
0 %