REC15-4812S/H2/M/X2
RECOM
RECOM REC15-4812S/H2/M/X2
image shown is a representation only
REC15-4812S/H2/M/X2
Description: DC/DC Mod 36-75V to 12V 15W 2kV 2kV THT Supplier: RECOM Matchcode: REC15-4812S/H2/M/X2 Rutronik No.: ICDCDC4382 Unit Pack: 10 MOQ: 10 package: 2"x1" Packaging: TUBE
Power
5 W
Vin(min)
36 V(DC)
Vin(max)
75 V(DC)
V out
12 V(DC)
No.of outputs
SINGLE
Output current
1250 mA
Isolation
2 kV(DC)
Reg./Unreg.
REG 2:1
Efficiency
0 %
Package
2"x1"
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
TUBE
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Taiwan
Supplier Lead time
19 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
RECOM
RECOM R1S-0505/H-R
R1S-0505/H-R
Semiconductors
  • DC/DC Mod 05V to 05V 1W 3kV...
  • package: SMD 5 Pin
  • Packaging: REEL
Topseller
RECOM R1SX-0505/H-R
R1SX-0505/H-R
Semiconductors