REC10-1215DRW/H2/A/M
RECOM
RECOM REC10-1215DRW/H2/A/M
image shown is a representation only
REC10-1215DRW/H2/A/M
Description: DC/DC Mod 9-18V to +/-15V 10W 2kV THT Supplier: RECOM Matchcode: REC10-1215DRW/H2/A/M Rutronik No.: ICDCDC2577 Unit Pack: 15 MOQ: 15 package: DIP24 Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
5 W
Vin(min)
9 V(DC)
Vin(max)
18 V(DC)
V out
+/-15 V(DC)
No.of outputs
DUAL
Output current
+/-333 mA
Isolated
YES
Isolation
2 kV(DC)
Reg./Unreg.
REG 2:1
Efficiency
0 %
Series
Econoline
Automotive
NO
Package
DIP24
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
TUBE
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Taiwan
ABC-Code
A
Supplier Lead time
19 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
RECOM
RECOM R1S-0505/H-R
R1S-0505/H-R
Semiconductors
  • DC/DC Mod 05V to 05V 1W 3kV...
  • package: SMD 5 Pin
  • Packaging: REEL
Topseller
RECOM R1SX-0505/H-R
R1SX-0505/H-R
Semiconductors