RCD-48-1.20/M
RECOM
RECOM RCD-48-1.20/M
image shown is a representation only
RCD-48-1.20/M
Description: LED Mod 9-60V to 2-56V 1.2A THT Supplier: RECOM Matchcode: RCD-48-1.20/M Rutronik No.: LEDDRV1184 Unit Pack: 29 MOQ: 29 package: DIP Packaging: TUBE
Power
9 W
Input voltage
60 V
Output voltage
2-56 V
Input Current
2-56 mA
Output current
0-1200 mA
Efficiency
96 %