RCD-48-0.70
RECOM
RECOM RCD-48-0.70
image shown is a representation only
RCD-48-0.70
Description: LED Mod 9-60V to 2-56V 0.7A THT Supplier: RECOM Matchcode: RCD-48-0.70 Rutronik No.: LEDDRV1201 Unit Pack: 29 MOQ: 29 package: DIP Packaging: TUBE
Power
9 W
Input voltage
60 V
Output voltage
2-56 V
Input Current
2-56 mA
Output current
0-700 mA
Efficiency
96 %