RCD-24-0.70/PL/B-R
RECOM
RECOM RCD-24-0.70/PL/B-R
image shown is a representation only
RCD-24-0.70/PL/B-R
Description: LED Mod 4.5-36V to 2-35V 0.7A SMD Supplier: RECOM Matchcode: RCD-24-0.70/PL/B-R Rutronik No.: LEDDRV1640 Unit Pack: 400 MOQ: 400 package: open Frame Packaging: REEL
Power
4.5 W
Input voltage
36 V
Output voltage
2-35 V
Input Current
2-35 mA
Output current
0-700 mA
Efficiency
96 %