RCD-24-0.35/PL/B
RECOM
RECOM RCD-24-0.35/PL/B
image shown is a representation only
RCD-24-0.35/PL/B
Description: LED Mod 4.5-36V to 2-35V 0.35A SMD Supplier: RECOM Matchcode: RCD-24-0.35/PL/B Rutronik No.: ICDCDC2172 Unit Pack: 12 MOQ: 12 package: open Frame Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Type
DCDC
Power
4.5 W
Input voltage
36 V
Output voltage
2-35 V
Input Current
2-35 mA
Output current
0-350 mA
Warranty
5 Years
IP Rating
66
Efficiency
96 %