RACM60-48SK/OF
RECOM
RECOM RACM60-48SK/OF
image shown is a representation only
RACM60-48SK/OF
Description: AC/DC Mod 80-264V to 48V 60W OF 4kV Supplier: RECOM Matchcode: RACM60-48SK/OF Rutronik No.: SMPS1460 Unit Pack: 1 MOQ: 1 package: OF 2"x3" Packaging: BOX
Power
60 W
V(in)min
80 V(DC)
V(in)max
264 V(DC)
V out
48 V(DC)
Output current
1250 mA
Isolation
4 kV(DC)
Efficiency
90 %
Series
Powerline
Automotive
NO
Package
OF 2"x3"